Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BRAK: Ilustrátorka Joanna Concejo na knižnom festivale

31 mája

  1. mája 2024, 17.30 hod., Rómerov dom, Bratislava

Príďte stretnúť naživo cenami ovenčenú ilustrátorku Joannu Concejo na festival BRAK!

 

Výtvarná polovica autorskej dvojice Tokarczuk – Concejo, ktorej druhý picturebook Pán Výrazný vyšiel v máji vo vydavateľstve Artforum (prvý picturebook Stratená duša vyšiel prvý raz v roku 2020, teraz vychádza ako dotlač) príde do Rómerovho domu otvoriť výstavu plagátov z knihy a podiskutovať o svojej tvorbe. Diskusiu bude uvádzať Pero Le Kvet.

 

Joanna Concejo (1971) študovala na Akadémii výtvarných umení v Poznani na Fakulte grafiky. V roku 1998 sa s diplomom z kresby a ilustrácie vo vrecku natrvalo usadila vo Francúzsku.
Prvý úspech zaznamenala vďaka svojim inštaláciám v roku 2002 na Busan Biennale v Kórei. O rok vystavovala na výstave súčasného umenia v Chelles (Francúzsko).
V roku 2004 poslala svoje ilustrácie na Medzinárodný veľtrh detskej knihy v Bologni a bola vybraná na výstavu ilustrátorov – to bol začiatok jej práce v oblasti knižnej ilustrácie.
Pravidelne spolupracuje s Le Petit Atelier de Paris (užitý dizajn, keramika) a s ilustrátorskou školou Fabbrica delle Favole – Macerata/Taliansko. Jej knihy vychádzajú v Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku a Poľsku.
V roku 2018 získala spolu s Olgou Tokarczuk za knihu Stratená duša cenu Bologna Ragazzi v kategórii beletria

 

Details

Date:
31 mája