Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BRAK: Marek Hudec, Eduard Klena: Veľká vzdialenosť (komiks)

27 apríla

27. apríla 2024, 19. hod., Rómerov dom, Bratislava

UVEDENIE KOMIKSU + DJ SET
Slávnostné uvedenie novej knihy Mareka HudecaEduarda Klenu, grafický román Veľká vzdialenosť (vydavateľstvo BRAK).
Knihu  predstavia spolu s grafikom Marekom Menkem a editorom Michalom Balážom a zakončí to afterpárty, kde sa o hudbu postará Vesnu.

Autorská spolupráca scenáristu Mareka Hudeca a ilustrátora Eduarda Klenu rozoberá vzťah dvoch mužov na diaľku. Dominik a Tao sa spoznali náhodou, cez zoznamku na dovolenke. Hoci jeden žije v Bratislave a druhý v Štokholme, vzdialenosť vôbec nevnímajú. Píšu si tisícky správ, absolvujú desiatky videohovorov, zložito si plánujú svoje spoločné víkendy. Ich vzťah prichádza do zlomového bodu.
Láska na diaľku je vďaka internetu už bežnou záležitosťou, no nesie so sebou mnohé výzvy. Pôvodná grafická novela autenticky a s humorom ukazuje, že nielen milujúci sa gejovia musia bojovať o rešpekt a prijatie, ale aj dvaja ľudia, ktorých od seba delia stovky kilometrov. Podarí sa mladým mužom nájsť spoločný domov? Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Autori na podujatí dielo predstavia v prezentácii na štýle „pecha kucha“ aj s grafikom Marekom Menkem a editorom Michalom Balážom.

 

 

 

Details

Date:
27 apríla