Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

litera fest 2024: Gibová, Kuľková, Pupala

20 júna

štvrtok 20. jún // Pink Whale

18.00 / Ivana Gibová
moderuje: Peter Darovec

Ivana Gibová sa pri písaní Babičky© musela konfrontovať aj s témami, ktoré jej neboli príjemné.  A neboli by príjemné komukoľvek inému. Píše o rodine, ktorú by sme pokojne mohli nazvať tradičnou slovenskou. Prečo? To sa dozviete, ak si prečítate knihu Babička© a prídete na diskusiu s autorkou. Moderuje Peter Darovec.

18.30 / Miroslava Kuľková
moderuje: Marek Hudec

Hotel Balkán je kniha Miroslavy Kuľkovej. Hotel Balkán je vraj v každej balkánskej krajine. Aspoň podľa autorky. Od Sarajeva, po Čiernu Horu až po Kosovo. 7 krajín, ktoré kedysi tvorili jeden celok. 7 ľudských osudov. 7 próz, ktoré vás nenechajú ľahostajnými. Čo je Hotel Balkán? Na to vám už odpovie Miroslava Kuľková.

19.00 / Richard Pupala
moderuje: Pavol Hubinák

Majster poviedok. Tak označujú viacerí literárni vedci a recenzenti Richarda Pupalu. Jeho texty vo vás po prečítaní rezonujú veľmi dlho. A už druhý raz ukázal, ako vynikajúco vie pracovať s nástrojmi žánru hororu. Podľa Miroslavy Vallovej je Druhý čierny zošit jeden z najlepších textov, aký minulý rok vyšiel. Myslí si to aj odborná porota, ktorá knihu nominovala na cenu Anasoft litera. S Richardom Pupalom sa bude rozprávať nielen o jeho knihe, ale aj hororovom žánre Pavol Hubinák.

Podrobnosti

Dátum:
20 júna