Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

litera fest 2024: Štefánik, Kováčik, Cabala

19 júna

streda 19. jún // .klub pod lampou

18.00 / Ondrej Štefánik
moderuje: Zuska Kepplová

Ondrej Štefánik má nesmierne nadanie absolútne presne pomenovať veci, situácie či pocity so všadeprítomným podprahovým humorom. Píše o takých aspektoch života, o ktorých je potrebné hovoriť. Laureát ceny Anasoft litera za knihu Som Paula je tentoraz nominovaný na ocenenie s knihou Siroty, o ktorej sa s ním bude zhovárať Zuska Kepplová

18.30 / Juraj Kováčik
moderuje: Dado Nagy

Je písanie jednoduché? Aké je to byť spisovateľom? Alebo moderátorom literárnych besied, ktorý stratil schopnosť čítať knihy? Fotografom, ktorý musí vystihnúť presný moment? S s Jurajom Kováčikom, autorom knihy Bod zlomu, sa zhovára moderátor literárnych besied Dado Nagy.

19.00 / Lukáš Cabala
moderuje: Ludwig Bagin

Trilógia Lukáša Cabalu je akoby poctou k samotným knihám, literatúre a čítaniu. Autor sa netají láskou k literárnym dielam, ktoré sú súčasťou jeho života v obľúbenom trenčianskom antikvariáte. A aj Trenčín je jednou z hlavných postáv. Tentoraz nie imaginárny, ale skutočný, so svojou židovskou minulosťou. No ani v knihe Spomenieš si na Trenčín?  sa magičnu nevyhýba. O jeho svete-nesvete sa dozviete viac v rozhovore s Ludwigom Baginom.

Podrobnosti

Dátum:
19 júna