Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

litera fest 2024: Rozenbergová, Kucbelová

17 júna

pondelok 17. jún // .klub pod lampou

17.00 / Súdime desiatku podľa obsahu
diskutujú: Patrik Miskovics, Miroslava Vallová, Radoslav Passia, moderuje: Peter Darovec

Aká je aktuálna desiatka Anasoft litera z pohľadu odborníkov? Ako hodnotia nominované knihy tí, ktorí nie sú v porote? Diskutujú literárny vedec Patrik Miskovics z Katedre slovenského jazyka a literatúry Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, literárna vedkyňa a prekladateľka Miroslava Vallová, zástupca poroty ceny Anasoft litera 2024, literárny vedec Radoslav Passia z Ústavu slovenskej literatúry Slovenskej akadémie vied. Moderuje: Peter Darovec z Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy Filozofickej fakulty Univerzity Komenského.

18.00 / Vanda Rozenbergová
moderuje: Zuzana Golianová

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo sa dialo vo vašom dome, pred sto rokmi? Vojdite na chvíľu do starého domu v Zdochliaroch a objavte jeho príbehy v období od španielskej chrípky po koronavírus. Spoznajte Storočie Vandy Rozenbergovej.

 

18.30 / Katarína Kucbelová

moderuje: Patrik Garaj

Podľa Patrika Garaja je Modrosleposť knihou druhého čítania. „Až pri opätovnom ponore sa odhalí tá neviditeľná sieť zmyslu a s ňou aj silnejší zážitok. Nie je to žiadne rýchle občerstvenie. Už forma a štruktúra knihy volajú po pomalšom dávkovaní.“ Spomaľte aj vy a príďte si vypočuť rozhovor Patrika Garaja s Katarínou

 

Podrobnosti

Dátum:
17 júna