Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Literárny kvocient o knihách Hotel Balkán a Druhý čierny zošit

22 apríla

22.apríla 2024, 19. hod., Rómerov dom, Bratislava

Aprílové LQ – Literárny kvocient pozýva k diskusii o knihách Hotel Balkán a Druhý čierny zošit. V centre každého vydania programu stoja vždy dve výrazné pôvodné literárne diela. Kritériom výberu je aktuálnosť titulu či miera jeho rezonancie v domácom kultúrnom prostredí.
Miroslava Kuľková: Hotel Balkán (KK Bagala)
Každá balkánska krajina má svoj hotel Balkán – cudzinu aj domov, v ktorom sme dočasne, a predsa je všade. Kedysi tieto krajiny, oblasti, enklávy tvorili jeden celok, potom sa krvavo rozišli a teraz si znova hľadajú cestu k sebe. Sedem poviedok debutujúcej Miroslavy Kuľkovej sa odohráva v siedmich balkánskych krajinách. Ich obyvatelia hľadajú cestu nielen k druhým – vzhľadom na históriu a miesta, kde žijú –, ale hlavne späť sami k sebe.
Richard Pupala: Druhý čierny zošit  (Lindeni)
Pokračovanie Čierneho zošita (2017) nominovaného na Anasoft Literu a Cenu EU za literatúru. Nové strašidelné príbehy Richarda Pupalu čitateľstvo opäť zavedú medzi paneláky Petržalky, na slovenský vidiek či do temného lesa počas letnej noci. Všetky majú spoločný okamih, keď našu realitu naruší čosi tajomné či neobvyklé a vychýli ju z bežných koľají; nič už nebude ako predtým…

O knihách, ich podobnostiach aj rozdieloch, budú s moderátorom Petrom Darovcom diskutovať Miroslava VallováZvonko Taneski Patrik Miskovics.

 

 

 

 

Details

Date:
22 apríla