Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rómerov dom: Diskusia s Farhadom Babaeiom

4 apríla

4. apríla 2024,  19.hod., Rómerov dom, Bratislava

Farhad Babaei, iránsky autor, od jesene minulého roka žije a tvorí na Slovensku ako rezident programu ICORN (International Cities of Refugee Network). Bratislava do tejto medzinárodnej siete miest poskytujúcich dočasné útočisko prenasledovaným umelcom a umelkyniam, autorom a autorkám vstúpila minulý rok a Farhad Babaei je tak prvým ICORN rezidentom v našom hlavnom meste.

V diskusii Farhad prezradí viac o svojej tvorbe, o živote spisovateľa v Iráne a o slobode slova.
Farhad Babaei čelil vo svojej domovskej krajine silnej cenzúre. Niekoľkokrát ho vypočúvali, zatkli, jeho meno zaradili na čiernu listinu ministerstva kultúry a islamského vedenia. Niektoré z jeho kníh v Iráne nakoniec zakázali a svoju tvorbu publikoval v zahraničných kultúrnych časopisoch a na literárnych weboch.
Na podujatí prečíta ukážku zo svojho románu Veža, slovenskú ukážku z knihy v preklade Jozefa Vrabčeka prečíta Andrej Remeník.
Moderuje František Malík.
Podujatie vzniká v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a Staromestskou knižnicou.
Partnerom podujatia je Fond na podporu umenia. Podujatie podporila LITA – autorská spoločnosť.
Projekt je spolufinancovaný aj z projektu s názvom „EMCA – Podpora migrantov prostredníctvom kultúrnych aktivít“ financovaného z Grantov EHP 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Spoločným úsilím k inkluzívnej Európe.

 

Podrobnosti

Dátum:
4 apríla