Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Slovo a vojna, Martin Pollack a Tanja Maljartschuk

16 apríla

16. apríla 2024, 18. hod., Pistoriho palác, Bratislava

Rozhovor s Martinom Pollackom a Tanjou Maljartschuk o literatúre v krízových časoch

Martin Pollack (AT), slávny reportér z Absyntu, Tanja Maljartschuk (UKR/AT), držiteľka Ceny Ingeborg Bachmannovej
Rozhovor o literatúre v krízových časoch a dialóg medzi Západom a Východom. V nemčine s tlmočením do slovenčiny. Vstup voľný.

Moderuje Michal Hvorecký

Tanja Maljartschuk, ukrajinská spisovateľka, esejistka a novinárka, sa narodila roku 1983 v Ivano-Frankivsku, žije vo Viedni. Vyštudovala filológiu na univerzite v Ivano-Frankivsku a pracovala ako žurnalistka v Kyjive. Jej román Zabudnutie sa stal Knihou roka 2016 BBC a vyšiel aj v angličtine. Vydala viacero zbierok poviedok a románov, ktoré boli preložené do mnohých jazykov, aj do češtiny (Bestiář). V roku 2018 získala prestížnu Cenu Ingeborg Bachmannovej.

Martin Pollack (1944) je rakúsky reportér, spisovateľ a prekladateľ z poľštiny. Je autorom kníh Americký cisár – Masový útek z Haliče, Smrť v bunkri či Halič. Putovanie po stratenom svete, ktoré sa venujú aj regiónom strednej a východnej Európy a územiam kontaminovaným dejinami dvadsiateho storočia. V slovenčine vydáva jeho knižky vydavateľstvo reportážnej literatúry Absynt. Viaceré Pollackove diela sa týkajú aj území Slovenska. Za svoju tvorbu získal viacero významných rakúskych aj európskych ocenení.
Podujatie je súčasťou projektu Perspectives. Projekt Perspectives je spolufinancovaný Európskou úniou.

Details

Date:
16 apríla