Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

WOLE SOYINKA: Masterclass na festivale Nová dráma/New Drama 2024

14 mája

14. mája 2024, 10. hod., Tanečné divadlo Ifjú Szivek, Bratislava

Nigérijský spisovateľ a dramatik Wole Soyinka, laureát Nobelovej ceny za literatúru, bude mať v Bratislave masterclass.

Wole Soyinka, laureát Nobelovej ceny za literatúru v roku 1986, ktorý je stále aktívny vo viacerých medzinárodných umeleckých a ľudskoprávnych organizáciách, počas svojej kariéry vydal vyše štyridsať diel – od poézie cez drámu a prózu až po eseje. Vo svojich dielach sa zameriava najmä na skúmanie ľudského stavu v dichotómii moci a slobody. Wole Soyinka bude počas majstrovskej lekcie hovoriť o tom, akú úlohu zohráva rituál v klasickej i súčasnej dráme aj v spoločnosti, či ako sa líši divadlo rituálov naprieč rôznorodými kultúrami. S držiteľom Nobelovej ceny za literatúru za rok 1986 a popredným nigérijským dramatikom, spisovateľom a aktivistom bude diskutovať spisovateľ Michal Hvorecký.

Vstup na masterclass s W. Soyinkom je voľný, na podujatie je ale potrebné sa vopred registrovať prostredníctvom webovej stránky festivalu www.novadrama.sk.

Súčasťou podujatia bude aj uvedenie knižnej antológie Soyinkových divadelných hier Blázni a špecialisti, ktorú pri tejto príležitosti vydáva Divadelný ústav.

Masterclass W. Soyinku je súčasťou bohatého sprievodného programu jubilejného 20. ročníka festivalu Nová dráma/New Drama 2024. V hlavnom programe sa predstaví desať divadelných inscenácií, z ktorých jedna získa v závere festivalového týždňa Grand Prix. Festival sa uskutoční v termíne od 13. do 18. mája 2024 v Bratislave.

Details

Date:
14 mája