Julie Caplinová: Útek na vidiek

Vychutnajte si romantiku uprostred zakvitnutých lúk. Uprostred zakvitnutých lúk a zelených pahorkov sa odohráva ďalší romantický príbeh od obľúbenej Julie Caplinovej. Ilustrátorka Ella sa v ňom vydáva z Londýna na vidiek, aby si utriedila myšlienky. Život jej však komplikuje fenka Tess, o ktorú by sa mala postarať, aj mrzutý veterinár, ktorý nakoniec možno nie je taký príšerný, ako sa pôvodne zdalo.

Hunter Clarke-Fields: Ako vychovať z detí dobrých ľudí

Milší a lepší svet sa začína láskavými a súcitnými deťmi. Žiadny rodič nie je dokonalý a v ťažkých alebo stresujúcich chvíľach môžete reagovať napríklad kričaním. Ako prelomiť tento kruh a byť rodičom, ale aj človekom, akým chcete byť? Kniha plná praktických rád, ktoré vám môžu pomôcť zachovať si chladnú hlavu – dokonca aj počas najhorších záchvatov hnevu vášho dieťaťa – a reagovať na ne konštruktívne a súcitne.  

Karen Inglisová: Tajné jazero

Aké tajomstvo sa skrýva za bránami starého domu? Keď sa Stella a jej brat Tom presťahujú do nového domu, začnú ich trápiť záhadné zmiznutia Harryho, malého psíka ich staršej susedky. Pátranie ich privedie až k člnu zakopanému pod trávnatým kopcom a k tunelu, ktorý ústí pri tajnom jazere. Stella a Tom čoskoro zistia, že sa vrátili v čase do svojho domu a záhrady spred takmer sto rokov a odhalia prekvapivé súvislosti medzi minulosťou a súčasnosťou.  

Arne Dahl: V strede kruhu

Cesta za pomstou sa začína v ruinách minulosti…  Štokholmom otrasie séria výbuchov. Vyšetrovací tím Evy Nymanovej má za úlohu atentátnika, ktorý sa polícii vysmieva prostredníctvom listov, nájsť a zastaviť skôr ako udrie znova. Všetky stopy však vedú k bývalému veliteľovi Nymanovej Lukasovi Frislovi. Je možné, aby človek odstrihnutý od spoločnosti, žijúci uprostred prírody, zosnoval tak dokonalý plán? Keď všetky stopy ukazujú jedným smerom, je dôležité nestratiť hlavu. 

Sandy Barker: Východ slnka na Bali

Čaká na vás najväčšie dobrodružstvo vášho života… PR manažérka Jaelee Tanová je síce úspešná v práci, no má zlomené srdce. Spontánne si kúpi letenku na Bali a dúfa, že nádherné pláže a nové priateľstvá jej pomôžu uzdraviť jej srdce. A nielen tie, ale aj očarujúci Škót Alistair, z ktorého sa jej hneď srdce rozbúcha rýchlejšie.