Rebecca Yarros: Štvrté krídlo

Dvadsaťročná Violet Sorrengailová m la vstúpiť do Pisárskeho kvadrantu a prežiť pokojný život medzi knihami a dejinami. Veliaca generálka a zhodou okolností aj jej tvrdohlavá matka ju však donútila zúčastniť sa na výbere elitných dračích jazdcov. No ak ste útlejší a nižší než stovky ostatných kandidátov, smrť vám doslova dýcha na krk. Draci si totiž málokedy vyberajú „krehkých“ ľudí. Tých pália na popol. Keďže drakov, čo by si vybrali Violet, je ako šafranu, väčšina kadetov by ju najradšej zniesla zo sveta, len aby zvýšili vlastné šance. Pre iných, napríklad pre mocného a nemilosrdného veliteľa krídla v Jazdeckom kvadrante Xadena Riorsona, je tŕňom v oku Violetin pôvod.

Ben Kane: Križiak

Rok 1189. Keď Richarda Levie srdce korunujú za anglického kráľa, dosiahne svoj dávny cieľ. Nastolí v kráľovstve poriadok a vyrazí na namáhavú križiacku výpravu, aby opätovne dobyl Jeruzalem. V sprievode verného írskeho šľachtica Ferdiu putuje z južného Francúzska až do Itálie, Sicílskeho kráľovstva a ešte ďalej. Keď Richard napokon vpláva do Svätej zeme, čaká ho ťažké dvojročné obliehanie a chýrny saracénsky vodca Saladin. Nie je isté, kto zasadne na prázdny trón Jeruzalemského kráľovstva a Saladinovo obrovské vojsko tiahne za Richardom ako tieň. Na prašnom bojisku v Arsufe čaká Levie srd ce a jeho vojakov najťažšia skúška.

Stefan Ahnhem: Úplne iný príbeh

Známu lifestylovú blogerku nájdu zavraž denú v apartmáne jedného z luxusných štokholmských hotelov. Ide o chladnokrvnú popravu alebo o následok erotickej hry, ktorá zašla priďaleko? Prípad dostala na stôl Malin Rehnbergová, bývalá kolegyňa Fabiana Riska. Vyšetrovanie jej však sťažujú nezhody s novým šéfom, ktorý trvá na tom, aby sa štátna kriminálna polícia sústredila na prípad obchodovania s ľuďmi. Malin zároveň rieši problémy v osobnom živote a ďalšia vražda situáciu ešte vyostrí.

Emilia Hart: Nezlomné

2019: Pod pláštikom noci ujde Kate pred násilníckym partnerom do spustnutého domčeka Weyward Cottage, ktorý zdedila po pratete. Na tú sa takmer vôbec nepamätá. V Kate postupne rastie podozrenie, že jej prateta čosi tajila.
1619: Altha čaká na súdny proces za vraždu miestneho farmára, ktorého na smrť ušliapalo stádo kráv. Matka ju v detstve naučila kúzla, tie však nespočívajú v čarovaní, ale v poznaní prírody. Odlišné ženy však ľudia vždy považovali za nebezpečné, a keď proti nej predložia dôkazy o čarodejníctve, Altha bude potrebovať šetku silu, aby sa udržala na slobode.
1942: Vo svete zúri druhá svetová vojna a Violet je uväznená v pôsobivom, ale rozpadajúcom sa rodinnom sídle. Zviazaná spoločen skými konvenciami túži po poriadnom vzdelaní, aké sa dostáva jej bratovi, ale aj po dávno zosnulej matke, ktorá sa pred smrťou údaj ne zbláznila. Violet po nej našla iba dve stopy – medailón s iniciálou W a slovo „Weyward“ vyškriabané do obkladu v spálni.

Nicholas Sparks: Vysnívaná zem

Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať ponuku na vystúpenie v plážovom bare na Floride. Tam ho opantá nádejná speváčka Morgan. Colby si však uvedomuje, čo všetko ich rozdeľuje – Morgan pochádza zo Chicaga, má bohatých rodičov, práve skončila vysokú školu a čaká ju závrattná kariéra. A čo jej okrem nečakan hlbokej lásky môže ponúknuť on? Úmornú prácu na rodinnej farme a pre mestských ľudí jednotvárny, ubíjajúci život.