Tlačová správa – 25. januára 2024

Nový romantický príbeh o hľadaní šťastia, túžbe po lepšom živote a nenaplnených snoch.

Nicholasa Sparksa nemusíme čitateľom romantických príbehov predstavovať. Jeho romány zožali úspech po celom svete a mnohé z nich sa dočkali aj filmového spracovania. V najnovšej knihe s názvom Vysnívaná zem sa dozvedáme o dvoch mladých ľuďoch, ktorých síce spojil osud, no rozdeliť ich môžu sny. V príbehu sa Colby, dvadsaťpäťročný farmár, na prvý pohľad zahľadí do nádejnej speváčky Morgan, no veľmi dobre si uvedomuje ich neprekonateľné rozdiely. Ona pochádza z bohatej rodiny zo Chicaga, on pracuje na rodinnej farme, kde žije svoj jednotvárny život. Čo jej okrem hlbokej lásky môže ponúknuť on? Navyše ho spaľuje tajomstvo, ktoré sa bojí Morgan prezradiť…

O knihe: Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride. Tam ho opantá nádejná speváčka Morgan. Colby si však uvedomuje, čo všetko ich rozdeľuje – Morgan pochádza z Chicaga, má bohatých rodičov, práve skončila vysokú školu a čaká ju závratná kariéra. A čo jej okrem nečakane hlbokej lásky môže ponúknuť on? Prácu na rodinnej farme, ktorá nikdy nie je hotová a pre mestských ľudí jednotvárny, ubíjajúci život. Navyše ho kvári tajomstvo, ktoré sa bojí Morgan prezradiť.

Medzitým sa Beverly so svojím šesťročným synčekom snaží začať odznova v malom mestečku. Nedostatok peňazí a strach z despotického manžela ju vedú k rozhodnutiu, ktoré natrvalo ovplyvní jej budúcnosť. Osudy mladých ľudí sú navzájom prepojené a túžba po lepšom živote ich núti čeliť minulosti zoči-voči.

Z anglického originálu Dreamland preložila Zuzana Gašparovičová.

Viac o knihe: https://www.bux.sk/knihy/693279-vysnivana-zem.html

Audio ukážka z knihy: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-vysnivana-zem-nicholas-sparks

Ukážka z knihy: Tri z dievčat sa stále fotografovali a prezerali si selfíčka. Keď som prechádzal popri nich, tá štvrtá na mňa stále uprene hľadela, až sa naše oči stretli.
„Pekné tetovanie,“ nadhodila, keď som bol pri nich. Musím priznať, že ma jej poznámka zaskočila. Neflirtovala so mnou, ale vyzerala trochu pobavene. Na okamih som zaváhal, či sa nemám predstaviť, ale po sekunde ma to prešlo. Nemusel som byť jadrový fyzik, aby mi došlo, že kočka je mimo mojej ligy, a tak som sa iba pousmial a rýchlo som sa vzdialil.
Zvraštila obočie nad mojou reakciou, akoby presne vedela, čo si myslím. Obrátila pozornosť na priateľky a ja som kráčal ďalej, bojujúc s nutkaním otočiť sa. Čím viac som sa snažil neobzrieť sa, tým ťažšie to pre mňa bolo; až som nevydržal a otočil som sa.
Dievčina očividne čakala len na to. Na perách jej hral posmešný, vševediaci úsmev. Zvrtol som sa a odkráčal. Cítil som, ako mi červenie krk, ktorý však nemal so slnkom nič spoločné.

O autorovi: Nicholas Sparks (1965) je jedným z najobľúbenejších rozprávačov príbehov o láske, autor viac ako dvadsiatky románov. Dosiaľ sa vo svete predalo vyše stopäť miliónov výtlačkov jeho kníh. Všetky diela vrátane biografie Tri týždne s bratom (Three Weeks With My Brother), ktorú napísal s bratom Micahom, sa zaradili medzi bestsellery v rebríčku New York Times a preložili ich do päťdesiatich jazykov. Podľa jedenástich románov Nicholasa Sparksa nakrútili úspešné filmy. Žije v Severnej Karolíne.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 352, MOC 15,90 eur.

Andrea Gajdošová

Marketingový špecialista
Mail: gajdosova.andrea@ikar.sk
Tel. 0950 591 034