Najväčšia prehliadka taiwanskej literatúry v strednej Európe

Od 3. júla do 3. augusta 2024 v troch slovenských mestách, českí, slovenskí a taiwanskí autori  a autorky

V Bratislave v Zichyho paláci a Rómerovom dome (tu 25. júla, 2. a 3. augusta) vždy o 19. hod., , v Košiciach v Záhradnom kine o 18. hod., v Prešove v hudobnom klube Stromoradie o 18. hod.

Na každom podujatí, ktoré bude diskusiou a autorským čítaním, sa okrem taiwanského predstaví vždy aj jeden slovenský alebo český autor/ka a spolu s moderátormi budú spoločne diskutovať o procese tvorby, odlišnostiach i podobnostiach ich písania.

Mesiac autorského čítania už tradične prináša možnosť prostredníctvom literatúry bližšie spoznať kultúru krajín, ktoré sú nám možno menej známe. Hoci taiwanská literatúra je v našich končinách stále neprebádaná a žiadne z taiwanských diel nebolo preložené do slovenčiny, jej zástupcovia a zástupkyne sú držiteľmi viacerých prestížnych literárnych ocenení. Taiwanská literatúra sa nedá zaškatuľkovať, je žánrovo a tematicky rôznorodá a práve túto rôznorodosť počas Mesiaca autorského čítania predstavia aj tunajšiemu publiku tri desiatky taiwanských autorov a autoriek.