Emily St John Mandel: More pokoja

Anomália v časopriestore v príbehu ľudstva naprieč storočiami a vesmírom. Edwin St. Andrew opúšťa rodnú krajinu a začína nový život v Kanade. Očarený krásou kanadskej divočiny vstúpi do lesa, kde začuje tóny huslí, ktoré sa ozývajú v termináli vzducholodí, a tento zážitok ním hlboko otrasie. O dve storočia neskôr cestuje slávna spisovateľka Olive Llewellynová po Zemi na knižnom turné. Jej domovom je však druhá mesačná kolónia, mesto bieleho kameňa, špicatých veží a umelej krásy. V texte Olivinho románu sa skrýva zvláštna pasáž: muž hrá na husliach v chodbe terminálu vzducholodí a okolo neho sa týčia stromy v lese. Keď sa Gaspery-Jacques Roberts, detektív z druhej mesačnej kolónie, známej ako Nočné mesto, nechá najať na vyšetrovanie anomálie v severoamerickej divočine, odhalí viacero poznačených životov…

Shelley Read: Plyniem ako rieka

Ohromujúci román o tom, že život je ako rieka – plynie a vždy si nájde cestu vpred. Aj keď ju zahatá priehrada… Na úpätí mohutných hôr Colorada preteká okolo mestečka Iola rieka Gunnison. V 40. rokoch 20. storočia tu ľudia žijú v izolácii pred okolitým svetom. Sedemnásťročná Victoria vedie po smrti matky domácnosť na rodinnej broskyňovej farme. Ale v deň, keď jej cestu skríži záhadný cudzinec, už nič nebude také ako predtým.

Alice Osemanová: Bez lásky

Poučný, originálny a vtipný príbeh o identite a sebaprijatí od autorky obľúbenej série Motýliky. Georgia nebola nikdy zamilovaná, nikdy sa s nikým nebozkávala, dokonca sa jej nikto ani len nepáčil – ale ako každá šialená romantička je presvedčená, že jedného dňa sa objaví ten pravý. Začína štúdium na univerzite a verí, že tu nájde lásku. Keď však spôsobí zmätok medzi kamarátmi, sama seba sa pýta, prečo je romantika pre iných taká prirodzená, ale pre ňu nie.

Andy Maslen: Labyrint klamstiev

Koľko detektívov zabilo vlastnú manželku? Prvý diel dych berúcej detektívnej série s detektívom Fordom. Čerstvo povýšeného inšpektora Henryho Forda povolajú vyšetrovať dvojitú vraždu. Aj napriek nedostatku indícií tuší, že za všetkým stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastnej skúsenosti dobre vie, ako po sebe zločinci zahladzujú stopy. Pred rokmi prišiel o manželku pri horolezeckej nehode, ktorú sám spôsobil.

Gill Sims: Sesterstvo sobotňajšieho sauvignonu

Je čas naliať si čistého vína! Otázka nie je, či Claire potrebuje pohárik. Otázka je, či pre ňu existuje dosť veľký pohár. Manžel jej zahol s najlepšou kamarátkou. Deti na ňu volajú sociálku, vždy keď ich chce nakŕmiť brokolicou. Našťastie však má kamarátky, ktoré spája náklonnosť k tekutej terapii. Spoločne sa im hádam podarí presvedčiť Claire o tom, že život zreje ako kvalitné červené víno.