Mark Greaney: Sivý muž

„Urobí, čo je nemožné, a potom zmizne.“ Tak znie slogan románového debutu amerického spisovateľa Marka Greaneyho, Sivý muž, ktorý poznáte aj ako film Netflixu v hlavnej úlohe s fenomenálnym Ryanom Goslingom. Napínavý triler predstavuje záhadného nepolapiteľného Courta Gentryho, bývalého príslušníka CIA a dnes legendárneho nájomného vraha. Muž s desivou schopnosťou zabíjať a striktným morálnym kódexom začne mať problémy, keď sa proti nemu obrátia jeho bývalí zamestnávatelia aj vláda. Je to presne ten typ knihy, pri ktorej čítaní od napätia zabudnete aj dýchať.

Rebecca Yaros: Všetkými zmyslami

Pre fanúšikov romantiky sme pripravili nezabudnuteľný príbeh o strate, láske a o tom, ako sa naučiť prijať neistotu života. Stojí za ním Rebecca Yarros, autorka medzinárodného bestselleru Štvrté krídlo. Hlavnou hrdinkou je Ember Howardová, ktorá príde o otca. Ako sa má vyrovnať s bolestnou stratou? A ako má nájsť silu postarať sa o matku, ktorá upadla do zúfalstva? Náhle však Ember vstúpi do života Josh Walker. Jediným pohľadom dokáže zmierniť jej bolesť, má však tajomstvo, ktoré môže Ember úplne zničiť…

Helen Fields: Dokonalá smrť

Aj zármutok môže byť smrtiaci. Tretí prípad detektívov Turnerovej a Callanacha z pera bestsellerovej autorky.
V kopcoch nad Edinburghom nájdu zamrznuté telo nahej dievčiny. V ten istý deň na druhom konci mesta zomrie bývalý hlavný inšpektor kriminálky George Begbie, ktorý len nedávno odišiel do dôchodku. Zdá sa, že spáchal samovraždu, no Ava Turnerová, ktorá nastúpila na jeho miesto, tomu nechce uveriť. Aký mohol mať dôvod? Detektívov Turnerovú a Callanacha čaká zložité vyšetrovanie, pri ktorom budú pokúšať hranice zákona. Opäť hrajú o čas, pretože vrah s nevinnou tvárou si už vyhliadol ďalšiu obeť.

Philip K. Dick: Muž z vysokého zámku

Oceňovaný dystopický román, ktorý poznáte aj ako seriál!
Ako by vyzeral svet, keby druhú svetovú vojnu vyhrali nacisti? Píše sa rok 1962. Spojené štáty prehrali 2. svetovú vojnu a sú pod nadvládou nacistického Nemecka na východe a Japonska na západe krajiny. Otroctvo je opäť legálne. Zopár Židov, ktorým sa podarilo prežiť, sa skrýva pod falošnými menami. Medzi ľuďmi sa ale začne šíriť nelegálna kniha, ktorá opisuje vojnu a jej výsledok úplne inak. Podľa nej Nemci a Japonci prehrali. Odboj proti teroru silnie – je možné, že by mohol mať šancu na úspech?