Tom Hanks: Ako sa vyrába ďalší majstrovský veľkofilm 

Tom Hanks. Herec, scenárista, režisér a producent. V súčasnosti patrí medzi najlepších a najoceňovanejších hercov svojej generácie. Exceluje rovnako v komédiách ako aj vo vážnych drámach a prirodzenosť a nesmierna empatia, s akou stvárňuje rôznorodých hrdinov vo filmoch, sa prejavuje aj v jeho literárnych postavách. Tým vzbudzujú u čitateľov sympatie a sú im veľmi blízke. Svoje texty publikoval v New York Times, Vanity Fair či v magazíne New Yorker. Po poviedkovej zbierke (O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch) vychádza v slovenskom preklade Diany Ghaniovej román Ako sa vyrába ďalší majstrovský veľkofilm, dojemný a úžasne podnetný príbeh o zákulisí vzniku filmu. Román o súčasnej aj minulej Amerike, o svete šoubiznisu aj o skutočnom svete, v ktorom všetci žijeme a snažíme sa prežívať šťastne a naplnene. Kniha obsahuje bonusový materiál v podobe autorských komiksov Toma Hanksa, ktoré ilustroval R. Sikoryak.

Jo Calaghan: Mihnutím oka

Jedna detektívka, jeden hologram. A prípad, ktorý preverí oboch. Umelá inteligencia verzus ľudská skúsenosť. Logika verzus inštinkt. V Spojenom kráľovstve je každých deväťdesiat sekúnd niekto nahlásený ako nezvestný.
Stratil sa. Zmizol. Mihnutím oka. Hlavná inšpektorka Kat Franková vie o stratách veľa. Ovdovelá Kat je vyšetrovateľka, ktorá dôveruje svojim inštinktom. Vybrali ju, aby viedla pilotný program, do ktorého je zapojený aj asistent v podobe umelej inteligencie Lock. Katine inštinkty však často narážajú na Lockovu logiku. Keď sa Katin nadriadený rozhodne znova otvoriť dva odložené prípady nezvestných osôb, Lock je jediný, kto dokáže Kat pomôcť čo najrýchlejšie získať potrebné informácie. V stávke sú ľudské životy. Dokáže nevšedná dvojica spojiť sily, skôr než sa niekto stane ďalším číslom v štatistike?

N. K. Jemisin: Piate ročné obdobie 

Prvý diel science-fantasy trilógie. Epický začiatok oceňovanej fantasy série! Takto sa skončí svet… Naposledy. V jediný deň sa udejú tri strašné veci. Essun, obyčajná žena z malého mesta, sa vráti domov a zistí, že jej manžel brutálne zavraždil ich syna a uniesol dcéru. Medzitým padne mocná ríša Sanze, ktorej inovácie boli tisíc rokov základom civilizácie, a väčšina jej obyvateľov umrie pre pomstu šialenca. Najhoršie zo všetkého však je, že sa objavila červená prasklina, ktorá sa tiahne srdcom rozľahlého kontinentu nazývaného Nehybnosť, a chrlí do vzduchu toľko popola, že môže zatemniť oblohu na celé roky. Alebo storočia. Essun sa musí vydať po stopách trosiek svojej rodiny cez smrtonosnú, umierajúcu krajinu. Bez slnečného svetla, čistej vody či ornej pôdy a len s obmedzeným množstvom zásob hrozí Nehybnosti vojna: boj na život a na smrť medzi národmi, no nie o moc alebo územie, ale o základné zdroje potrebné na to, aby prežili dlhú temnú noc. Essun nezáleží na tom, či sa svet okolo nej zrúti. Ak bude musieť, zničí ho aj sama, len aby zachránila svoju dcéru.

Kayvion Lewis: Gambit zlodejov

Súťaž o najlepšieho zlodeja na svete sa začína. Víťaz berie všetko! Sedemnásťročná Rosalyn Questová sa narodila v legendárnej rodine zlodejov s jediným pravidlom: nikomu never. Chce uniknúť zo sveta lúpeží a podrazov, no keď jej zrazu unesú matku, vyslobodiť ju môže len ona. V snahe zachrániť rodinu sa Ross zúčastní nebezpečnej súťaže o najlepšieho zlodeja sveta. Ak chce vyhrať, musí prekabátiť všetkých súperov vrátane svojej úhlavnej nepriateľky. Dokáže však pripraviť o víťazstvo očarujúceho chlapca, ktorý sa uchádza o jej srdce a možno skrýva to najnebezpečnejšie tajomstvo zo všetkých?

Rupi Kaur: Liečenie slovami

Naučte sa liečiť písaním podľa svetoznámej Rupi Kaur, autorky bestsellerovej zbierky Mlieko a med! Rupi Kaur predstavuje v tejto knihe riadené cvičenia na písanie, ktoré inšpirujú tvorivosť a pomáhajú pri uzdravení. Tieto cvičenia vám pomôžu preskúmať témy traumy, straty, bolesti srdca, lásky, uzdravenia a oslavy vlastného ja. Nemusíte byť spisovateľ, stačí, ak chcete písať, spoznať svoje vnútro, prijať svoju zraniteľnosť a byť úprimní.