Zuzana Šimeková: Ľudia nie sú stromy

Po úspešnom debute Krásni ľudia prichádza Zuzana Šimeková so svojím druhým románom. Hlavná hrdinka Ema pracuje v londýnskej advokátskej kancelárii. Čakajú ju veľké životné zmeny: nová pracovná méta – partnerstvo vo firme – a zároveň návrat domov, do Bratislavy. V tomto náročnom období jej do života vstúpi mladý muž Max. Spočiatku nevinný vzťah vo virtuálnej realite naberá na intenzite.

Helen Fieldsová: Dokonalá korisť

Edinburgh sa stáva hlavným mestom vraždy. Druhý diel dokonalej krimi série s detektívom Callanachom a inšpektorkou Turnerovou. Uprostred hudobného festivalu niekto ostrou čepeľou rozpára brucho charitatívnemu pracovníkovi. V mnohotisícovom dave hudobných fanúšikov si vraha nikto nevšimne. Onedlho nájdu na dne smetnej nádoby učiteľku materskej školy zaškrtenú jej vlastným šálom. Polícia nevie nájsť stopy vedúce k páchateľovi, až kým sa nezačnú po meste objavovať podozrivé grafity.

Karin Smirnoff: Moja matka

Oceňovaný švédsky román o najtemnejších zákutiach ľudskej duše. Moja matka je druhá kniha oceňovaného debutového románu Môj brat, ktorý bol vo Švédsku nominovaný na prestížnu Augustovu cenu. Karin Smirnoff nás aj tu svojím svojráznym jazykom, rozbíjajúcim tradičnú štylistiku, prostredníctvom hrdinky Jany Kippovej zoznámi so svojskými postavami švédskeho vidieka a s temnými osudmi ďalších členov rodiny Kippovcov.

Ernesto Assante: Legendy rocku

Kapely a hudobníci ako ich nepoznáte! História hudby s infografikou. Dá sa história rocku alebo jej časť opísať prostredníctvom čísel alebo dát? Táto kniha sa o to pokúsi prostredníctvom infografiky, aby ilustrovala strom rôznych hudobných žánrov, dodala obsah portrétom rockových hviezd a odhalila niektoré zaujímavé, a dokonca prekvapivé fakty.

Christopher Paolini: Eragon – ilustrované vydanie

Jeden chlapec, jeden drak, jeden čarovný svet plný dobrodružstiev. Prekrásne ilustrované vydanie k 20. výročiu fenomenálnej fantasy, ktorá pobláznila svet! Chudobný pätnásťročný farmársky chlapec Eragon nájde v Dračích horách modrý kameň, z ktorého sa vyliahne dračie mláďa Zafira. Spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným tyranom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoj osud a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách…