Dan Simmons: Hyperion

Kultová vesmírna opera, jedna z najdôležitejších sci-fi ság histórie. Na planéte Hyperion, za hranicami vplyvu zákonov Hegemónie človeka, číha hrozivý tvor menom Rapír. Niektorí ho uctievajú, iní sa ho desia a ďalší sa zaprisahali, že ho zničia. Rapír vyčkáva v Údolí Hrobiek času, kde sa zlovestné monumenty hýbu proti prúdu času. V predvečer armagedonu, zatiaľ čo sa celá galaxia pripravuje na vojnu, sa sedem pútnikov vydáva na poslednú cestu na Hyperion hľadať odpovede na nevyriešené hádanky vlastných životov

Choderlos de Laclos: Nebezpečné známosti

Slávny román Nebezpečné známosti francúzskeho spisovateľa Choderlosa de Laclosa z roku 1782 už viac ako dve storočia ohuruje čitateľov príbehom rafinovane predstieranej lásky, ktorá je iba vypočítavou a krutou hrou. Román v čase svojho vzniku šokoval otvorenou kritikou mravov a vzťahov vyšších spoločenských vrstiev.
Autor v takmer 200 listoch rozpráva príbeh dvoch libertínskych šľachticov – markízy de Merteuil a vikomta de Valmont, ktorí rozdúchavajú city svojich obetí, z pomsty alebo iba pre zábavu ich vťahujú do svojich nemilosrdných hier a vzápätí ich odvrhnú. Korením príbehu sú ich neuveriteľne vykalkulované stratégie, aristokratický cynizmus, ale aj veľmi trefná analýza mätúcich citov, ktorá nakoniec zničí aj oboch konšpirátorov lásky.

Vladimíra Šebová: Vlákna mágie

Sedemnásťročná čarodejnica Agáta kúzli štrikovaním a háčkovaním. Doma ju obklopuje silná mágia, no v škole je pre bežných smrteľníkov sivou myškou. Keď stratí poslednú nádej zaľúbiť sa, rozhodne sa problémy s láskou vyriešiť zakázanými čarami. Mágia má však vlastné chodníčky a kúzlo lásky naberie nečakaný zvrat. V snahe zistiť následky svojho kúzla, začne Agáta pátrať na vlastnú päsť. Odkrýva nielen tajomstvá zdanlivo pokojného mesta a jeho obyvateľov, ale aj vlastnej rodiny.

J. D. Barker: Piata obeť

Čo je desivejšie ako myseľ sériového vraha? Pokračovanie bestsellera Štvrtá opica. Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago zažilo, bolo pod hladinou zamrznutého jazera objavené telo tínedžerky Elly Reynoldsovej. Je nezvestná tri týždne, jazero však zamrzlo pred viac ako tromi mesiacmi. A ako je možné, že mala na seba šaty iného dievčaťa, ktorého zmiznutie nahlásili len pred dvoma dňami?

Katherine Center: Bodyguardka

Ona mu kryje chrbát, on si získal jej srdce. Čo by sa mohlo pokaziť? Svetový bestseller od hviezdy pohodovej romantiky! Hannah Brooksová vyzerá skôr ako učiteľka v škôlke než žena, ktorá by vás vedela zabiť vývrtkou. No pravda je taká, že pracuje ako bodyguardka. Práve ju nasadili na slávneho herca Jacka Stapletona.