Sústreď sa na vraždu
Autor: Karsten Dusse
Interpret: Milo Kráľ
Vydavateľ: Publixing, IKAR
Dĺžka: 9:09 h

Zásady kurzu sústredenia sa dajú aplikovať na všetky oblasti života. Aj vraždenie.

Björn Diemel, úspešný trestný obhajca, boduje medzi kontroverznými klientmi, no v rodinnej oblasti poriadne pokrivkáva. Na manželku ani dcéru Emily nemá čas, a tak dostane ultimátum: buď začne navštevovať mentálneho kouča, ujasní si priority a nastolí v nich rovnováhu, alebo sa môže rozlúčiť so svojím rodinným životom.

Niežeby mal v skutočnosti na výber, no ocitne sa pri dverách Joschku Breitnera, ktorý mu obráti život naruby. Skeptický Björn začína objavovať čaro sústredenia, ktoré sa dá aplikovať, ako zistí, na úplne všetky oblasti života. Pretože sústrediť sa nedá len tak polovičato, treba sa do toho ponoriť úplne.

Vďaka koučingu sa mu podarí vyriešiť jednotlivé problémy, jeden po druhom, postupne a pomaly. Škôlku pre Emily a dokonca aj prchkého mafiána Dragana. Pripravte sa na jazdu plnú čierneho humoru a morálnych dilem trestného obhajcu, ktorý sa v duchu kurzu Predbiehame pomaly rozhodne upratať vlastného klienta.

Malé vynálezy, ktoré zmenili svet
Autor: Helen Pilcher
Interpret: Michaela Husárová
Vydavateľ: Publixing
Dĺžka: 8:50 h

Dôležité maličkosti, nad ktorými ste takto ešte nikdy nepremýšľali

Berieme ich ako úplné samozrejmosti. No napadlo vám niekedy zamyslieť sa nad tým, kde sa zrodil nápad na suchý zips či tehotenský test? Audiokniha Malé vynálezy, ktoré zmenili svet je plná presne tých (ne)užitočných zaujímavostí, ktoré môžete vytiahnuť medzi kamarátmi či na firemnom večierku a poriadne zažiariť. Alebo len jednoducho žasnúť nad tým, s akými vecami prišli geniálne ľudské mozgy.

Nejde však o nudné vyratúvanie holých faktov, autorka Helen Pilcher sa o 50 fascinujúcich nápadov a inovácií delí s veľkou dávkou humoru. A niektoré sú teda poriadne bizarné. Vedeli ste napríklad, že úlohu dnešných kondómov kedysi plnili zvieracie črevá?

A ako to bolo s tým suchým zipsom? Jeho vynálezcu k tomuto objavu inšpiroval obyčajný bodliak. Viac vám už však neprezradíme, stiahnite si audioknihu a zábava sa hneď môže začať.

Olivovník
Autor: Lucinda Riley
Interpret: Mário Zeumer
Vydavateľ: Publixing, Tatran
Dĺžka: 16:36 h

V tieni prekrásnej vily sa skrývajú temné tajomstvá

Baletka Helena na Cypre kedysi prežila čarovné prázdniny aj prvú lásku. Keď tam po krstnom otcovi zdedí nádhernú vilu, nevie sa dočkať, ako svoju rodinu zoznámi s milovanými miestami nasiaknutými spomienkami.

Ich príchod na ostrov však spustí vlnu nečakaných odhalení a komplikácií, ktoré sa idylickému letu postavia do cesty. Okolo Heleny sa začne točiť miestny vinár Alexis a jej synovi Alexovi sa to nezdá. Má svoju matku chrániť? Všetko komplikuje túžba dozvedieť sa, kto je jeho biologickým otcom, a tiež vlastné srdce, ktoré si podmaní krásna Chloë.

Lucinda Riley je autorkou úspešnej série Sedem sestier a v audioknihe Olivovník otvára úplne nový príbeh rodiny, ktorej komplikovaná minulosť zasadí rany prítomnosti. Odhaľuje, aké vratké je konanie mladého srdca a ako klamstvá a polopravdy vnášajú deštrukciu do medziľudských vzťahov. To všetko na pozadí krásnej krajiny a kultúrneho kontextu, v ktorom sa rodinná sága odohráva.

Kristína Balalová