Bernardo Zannoni: Moje šialené nápady

Debutový román ocenený literárnou cenou Premio Campiello. Toto je trpký príbeh života jednej kuny. Medzi stromami hlbokých lesov, trávnatými kopcami, podzemnými brlohmi a vidiekom, ktorý si podmanil človek, sa odkrýva príbeh o zvierati odlišnom od všetkých ostatných. Pútavý príbeh, ktorý sprevádza čitateľa do dimenzie, čo už nie je ľudská, a tam ho stavia pred existenciálne otázky nášho ľudského bytia. 

Markéta Bolfová, Lukáš Fibrich: Chlapec v kopačkách – futbalový kemp

Malí futbalisti opäť zažívajú kopu dobrodružstiev. Tomáša a  jeho kamarátov čakajú dva mesiace prázdnin, huncútstiev, a hlavne futbalu! Veď kto by chcel v lete zostať zavretý doma, keď sa radšej môže vydať na futbalové sústredenie? Tréner Kamil si pre chlapcov aj dievčatá z tímu prichystal kopu zábavy. Lenže ako by to bolo, keby našich hrdinov nečakalo aj nejaké to dobrodružstvo? Skvelá partia malých futbalistov sa počas tohto leta rozhodne nebude nudiť. 

Dustin Thao: Ahoj, tu je Sam 

Ako sa môžeš pohnúť ďalej, keď je v hre všetko, čo miluješ? Julie si svoju budúcnosť naplánovala do detailov. S priateľom Samom odídu z malého mesta, pôjdu na vysokú školu a leto strávia v Japonsku. Lenže Sam zomrie a všetko sa zmení. Zdrvená Julie sa neukáže na pohrebe, zbaví sa všetkých jeho vecí a pokúša sa naňho zabudnúť. Stále však túži naposledy počuť jeho hlas, a tak skúsi vytočiť jeho číslo, aby si vypočula nahrávku v jeho hlasovej schránke. A Sam… jej telefón zodvihne. 

TJ Klune: Pieseň vlka

Svorka. Láska. Zrada.  Ox si myslel, že nikdy pre nikoho nebude nič znamenať. To sa však zmení, keď sa do domu na konci ulice nasťahuje rodina Bennettovcov s ich temným tajomstvom. Ox v nich nachádza priateľstvo, rodinu a možno aj čosi viac… Náhla vražda však celkom rozbije pokojnú idylu.  

Lisa Reganová: Tichý plač

Podarí sa Josie Quinnovej včas rozohnať hmlu lží? Keď je sedemročná Lucy Rossová unesená z kolotoča v dentonskom mestskom parku, detektívka Josie Quinnová sa aj so svojim tímom zapojí do usilovného pátrania. Je to práve ona, kto nájde Lucin trblietavý motýlí batôžtek, vo vnútri ktorého je napchatý odkaz s ničivým posolstvom: Zdvihni telefón, alebo tvoje dievčatko zomrie…