Susan Cain: Sila melanchólie

Susan Cain sa touto knihou snaží ukončiť tyraniu pozitivity a tvrdí, že je v poriadku a prospešné zažívať smutné emócie. Bez smútku tlmíme plnosť našej radosti, melancholický a nostalgický pohľad na život pomáha našej kreativite a spája nás s inými ľuďmi.

Jenny Colgan: Vianočné kníhkupectvo

Zmeniť svoj život zo dňa na deň a začať pracovať v malom kníhkupectve je pre Carmen veľká zmena. Navyše kníhkupectvo je pred zánikom a majiteľ ho chce predať. Stane sa vianočný zázrak a kníhkupectvo prežije? Opätuje Carmen svoje city niektorému z dvoch mužov, ktorí sa uchádzajú o jej priazeň?

Eric de Kermel: Návrat do údolia rieky Clarée

Ekologička Ana odchádza po profesijnej chybe do horskej chaty v krásnych Alpách, kde chce opäť nájsť seba samú a vzťah k prírode. Cestu jej skrížia nielen starí priatelia, ale aj dávna nezabudnutá láska. Dokáže odpustiť a dať novú šancu nielen sebe samej, ale aj svojim blízkym?

Emily Stone: Posledný dar

Cassie vždy vzhliadala k svojmu staršiemu bratovi Tomovi. Chránil ju, rovnako ako jeho najlepší kamarát Sam. Medzi Cassie a Samom vznikla chémia, ktorá prerástla do lásky. Až kým ich nerozdelilo Samovo nečakané rozhodnutie. Ešte väčšiu priepasť medzi nimi spôsobila bolestivá Tomova smrť. Prekonajú bolesť z minulosti a dajú si druhú šancu?

Julie Caplinová: Hrad v Škótsku

Ďalší romantický útek z pera Julie Caplinovej nás tentoraz zavedie do zasneženého Škótska. Na Izzy tam čaká veľká výzva v podobe rekonštrukcie hradu a organizovania zámožnej vianočnej hostiny. Našťastie má po ruke hneď niekoľkých vynikajúcich pomocníkov, pričom jeden z nich sa prekvapivo stane jej veľkou vášnivou láskou.