Úspešný slovenský autor detektívnej série František Kozmon prichádza s queer románom Hľadanie Adama.

Autorova desiata kniha je citlivým príbehom o hľadaní ľudskosti, porozumenia či prijatia inakosti a odhaľuje novú rovinu jeho tvorby.

Františka Kozmona poznajú jeho čitatelia ako autora zvieracej série detektívnych príbehov, ktoré vyšetruje atraktívny a nesmierne talentovaný detektív Marek Wolf. Na jeho „Wolfovky“ sme si už zvykli a každý rok očakávame nový drsný príbeh od bratislavského tímu vyšetrovateľov.
Tentoraz ukázal František Kozmon omnoho hlbšiu a citlivejšiu polohu. Prináša intímny príbeh Hľadanie Adama, ktorý opisuje dve hlavné postavy. Mladý Adam vyrastá niekedy okolo roku 2010 na severe Slovenska, je synom člena náboženskej sekty a postupne objavuje svoju identitu a orientáciu. Stretáva sa so šikanou, útokmi, hanbou a neprijatím vlastnou rodinou.
Kamil pracuje o desať rokov neskôr ako PR manažér v komerčnej televízii. Po tom, ako mu jedného dňa zaklope na dvere umierajúca matka musí čeliť zložitým otázkam o svojej minulosti a o sebe samom.

Autor svoju desiatu knihu symbolicky venoval pamiatke Juraja a Matúša, ktorý sa stali obeťami útoku v bratislavskej Teplárni. Kozmonov román Hľadanie Adama je vhodným čítaním pre mladých ľudí, rovnako aj pre generáciu ich rodičov. Učí nás vzájomnému rešpektu, úcte a akceptácii.