Po Bábkovom divadle, Čiernom lete, Kurátorovi a Zóne smrti ponúka britský autor detektívok M.W. Craven ďalšie strhujúce krimi s desivou zápletkou.

Mike W. Craven si ako kulisy svojich detektívnych príbehov vybral malebnú časť Veľkej Británie – Cumbriu. Ako vyšetrovateľov si zvolil sympatickú dvojicu, detektíva Washingtona Poa a špecialistku na IT technológie, analytičku Tilly Bradshaw. Botanik je piatou Cravenovou knihou, ktorá vychádza na Slovensku. Ku detektívnej dvojici sa tentoraz výraznejšie pridáva aj patologička Estelle Doylová, ktorú poznáme z predchádzajúcich príbehov.

Patologička Estelle Doylová nikdy nechodila po slnečnej strane ulice, ale nezašla tentoraz priďaleko? Vražda jej otca, ktorý zomrel na následky strelných poranení, vyzerá na prvý pohľad ako jednoznačný prípad. Estelle má na rukách povýstrelové splodiny a v čerstvo napadanom snehu sú iba jej stopy. Od svojho zatknutia povedala len tri slová: „Informujte Washingtona Poa.“

V rovnakom čase travič, ktorého tlač nazvala Botanik, posiela všeobecne známym osobám, ktoré celý národ nenávidí, varovania v podobe básničiek a vylisovaných kvetov. Polícia okamžite prijíma bezpečnostné opatrenia, no zdá sa, že vrah dokáže prechádzať cez steny a beztrestne zabíjať. Pre Washingtona Poa, ktorý neznáša záhady zamknutých izieb, to bude najdlhší týždeň v živote.