Povinné čítanie pre fanúšikov škandinávskych krimi

Nórska spisovateľka Karin Fossum sa vracia k slovenským čitateľom s ďalším prípadom Konrada  Sejera a Jacoba Skarreho pod názvom Temné sekundy. Jo Nesbø o nej hovorí ako o „skvelej autorke a znalkyni ľudskej duše” a doslov napísal jeden z najobľúbenejších nórskych krimi autorov Jørn Lier Horst. Kniha vychádza vo vydavateľstve MAMAŠ a je dostupná aj vo formáte e-knihy.


Odporúčanie Magazínu o knihách: Doslov čítajte až po prečítaní celej knihy.

V detektívnom románe Temné sekundy vyšetrovatelia riešia zmiznutie desaťročnej Idy Jonerovej. Veselé, dobrosrdečné a vždy usmiate dievčatko sa akoby prepadlo pod zem a s ním aj jej nový žltý bicykel.Pre Helgu Jonerovú sa začína nočná mora každej matky, keď sa nekonečné minúty a hodiny čakania zmenia na dni plné strachu a zúfalstva.

Neexistuje motív, žiadne logické vysvetlenie a inšpektor Sejer má pred sebou náročné vyšetrovanie. S kolegom Skarrem musia prelomiť mlčanie viacerých podozrivých. Jedným z nich je aj miestny čudák Emil Mork, ktorý žije sám a od detstva nerozpráva. Jeho matka mu každý týždeň chodí upratovať, hoci sa niekedy bojí, čo by v jeho dome mohla nájsť. Čo je horšia predstava? Stratiť dieťa, alebo žiť s vedomím, že vaše dieťa je schopné vraždiť?