Voilà, prichádza najznámejší prípad Hercula Poirota v komiksovom spracovaní

Kto by nepoznal slávneho belgického detektíva, ktorý vďaka svojim malým šedým bunkám dokáže rozlúsknuť každú záhadu? Práve teraz vychádza jeden z jeho najznámejších prípadov v komiksovej podobe v preklade Anny Blahovej – Hercule Poirot:  Vražda v Orient Exprese

Prvý raz sa literárna postava Hercula Poirota z pera Agathy Christie objavila v roku 1920 v románe Záhada na zámku Styles. Unikátny príbeh Vražda v Orient Exprese v originálnom komiksovom spracovaní na motívy pôvodného románu napísali a graficky pripravili Benjamin von Eckartsberg a Chaiko.

Prípad vraždy, ktorá sa stane vo vlaku, sa okrem literárnej podoby objavila v rôznych spracovaniach, napríklad aj vo filme. Hercule Poirot dostane v Istanbule telegram, aby sa urýchlene vrátil do Londýna. A tak si kúpi lístok na Orient expres. Vlak však uprostred noci náhle zastane, lebo koľaje zavial sneh, a ráno nájdu bohatého Američana pána Ratchetta mŕtveho. Pri obhliadke tela sa zistí, že muža usmrtili dvanástimi bodnými ranami. Na prvý pohľad romantická cesta vlakom sa náhle zmení na vyšetrovanie. Dokážu páchateľa znervózniť Poirotove zvláštne metódy a schopnosť všimnúť si aj tie najmenšie detaily natoľko, aby spravil chybu? A prečo sú podozriví takmer všetci pasažieri?
Kniha Hercule Poirot:  Vražda v Orient Exprese ponúkaskvelú krimi zápletku, typicky gavalierske správanie belgického detektíva a unikátne ilustrácie, ktoré dávajú príbehu celkom nový rozmer.