Sci-fi séria Medzi hviezdami od Brandona Sandersona pokračuje.

V predošlých častiach Kadeti a Piloti sme sa dozvedeli, že Spensa, hlavná hrdinka tejto štvordielnej série, je jednou z najlepších pilotiek ľudskej enklávy Detritus, a zachránila svoj národ pred krellmi – záhadným mimozemským druhom. A nielen to. Putovala na miesto vzdialené od domova svetelné roky, aby ako špiónka infiltrovala vládnucu galaktickú alianciu Zvrchovanosť. Teraz však Zvrchovanosť odhodlaná udržať všetkých ľudí pod kontrolou, rozpútala galaktickú vojnu. A  Spensa videla zbrane, ktorými ju plánuje ukončiť. Je možné, že by mohla byť v blížiacej sa vojne niečím viac ako len obyčajnou pilotkou? Jej v jej silách zachrániť galaxiu?
Autorkou slovenského prekladu najnovšej časti, ako aj celej série je Ivana Cingelová.

Kytonici, rovnako aj novinka Prepletené kráľovstvo získali nomináciu v kategórii Naj YA fantasy & sci-fi v čitateľskej ankete Goodreads Choice Award 2022.

Brandon Sanderson (1975) patrí medzi najuznávanejších a najplodnejších autorov fantasy literatúry súčasnosti. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal, až keď sa podujal dopísať epickú fantasy ságu Roberta Jordana Wheel of Time (Koleso času). Jeho knihy vyšli v tridsiatich piatich jazykoch. Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšla kniha Ritmatik(2014), dystopická trilógia Pomstitelia: Metalurg(2014), Pyro(2017), Katastrofa(2019), epická sci-fi séria Medzi Hviezdami: Kadeti (2022), Piloti(2023) a Kytonici(2024). Od roku 2023 vyšli vo Vydavateľstve SLOVART už tri časti zábavnej dobrodružnej fantasy série pre mladších čitateľov a čitateľky s názvom Alcatraz.