V Našom Meste je dusno. Podarí sa detektívom z kancelárie 141 vrátiť pokoj do ulíc?

Pomaly sa začína čas dovoleniek a k zaslúženému relaxu patrí zaujímavá kniha. Všetci fanúšikovia a fanúšičky dobrej detektívky sa určite potešia novinke od najpredávanejšieho slovenského autora Dominika Dána.

Dánova 38. kniha Kruhy na vode sa odohráva sa počas mafiánskych 90. rokov, keď si niektoré partičky zo zlej štvrte mysleli, že im táto krajina patrí. Dominik Dán približuje tieto časy na udalostiach vo fiktívnom Našom Meste, ktoré je však pomerne čitateľne inšpirované Bratislavou.

Po vražde bossa podsvetia je všetkým jasné, že odveta na seba nenechá dlho čakať. Vyšetrovatelia sa snažia upokojiť situáciu. Do dusivej atmosféry vstúpi veľmoc, ktorá, hoci platená z tých istých daní ako detektívi, stojí občas proti nim. Ako má detektív z oddelenia vrážd odhaliť, kto je v tomto zamotanom prípade na jeho strane a kto je nepriateľ? Keď Krauz konečne nájde odpovede, uvedomí si, že sa o ne nemôže s nikým podeliť. Rozlúštenie záhady je zahalené tajomstvom a všetkým záleží iba na tom, aby to tak aj ostalo, aby nič nepreniklo na verejnosť. Krauz napokon podľahne nátlaku kolegov. Kľúč k tajomstvu pochová, akoby ho do vody hodil. Ostanú len Kruhy na vode

Okrem klasického vydania knihy Kruhy na vodes typickou policajnou páskou na obálke je k dispozícii aj limitovaná edícia vo väčšom formáte s obálkou, ktorú ilustroval Jozef Gertli Danglár. Vydavateľstvo Publixing vydáva postupne aj mp3 verzie kníh Dominika Dána (nové vydania číta Martin Mňahončák, staršie Marián Geišberg). Počas prechádzok Bratislavou si môžete zahrať špeciálnu mestskú hru Stopy Dominika Dána, ktorú na motívy Dánových kníh vytvorila zážitková agentúra Zazito.ooo.