Leonardo Padura: Ako prach vo vetre

Leonardo Padura (1955) je jedným z najprekladanejších kubánskych spisovateľov novej generácie. Román Ako prach vo vetre je kronikou spoločensko-politickej situácie na Kube od druhej polovice minulého storočia po súčasnosť. Adela je dcéra imigrantov, Američanka prvej generácie. Jej otec pochádza z Argentíny, no usadil sa v New Yorku, a matka Kubánka žije na opačnom konci USA v Tacome. Keď si jedného dňa s priateľom pozerajú fotografie z mladosti jeho matky, Adela na jednom obrázku uvidí svoju matku Loretu s tehotenským bruškom. Vysvitne, že jej matka sa v skutočnosti volá Elisa a kedysi patrila do skupiny mladých vysokoškolákov, ktorí si hovorili Klan. Od tej chvíle Adela začne pátrať, kto v skutočnosti je jej matka, kto je jej biologickým otcom a kto je vlastne aj ona sama.
Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

Philippa Gregory: A čo s tým princom? (Pravidlá pravej princeznej 2)

Druhá časť detskej série zaujme bez ohľadu na vek každé správne dievča.
Princezná Florizella ani zďaleka nie je obyčajná princezná – nejedáva ako vrabček, nenosí krásne šaty a odmieta strácať čas vyšívaním. Keď zistí, že bocian priniesol do paláca jej kráľovských rodičov chlapčeka, ktorý by sa mal jedného dňa stať kráľom iba preto, že je chlapec, je v šoku.

V. E. Schwab: Stretnutie tieňov (Odtiene mágie 2)

Pokračovanie magického príbehu o štyroch Londýnoch od jednej z najpredávanejších fantasy autoriek súčasnosti! Odkedy sa Kellovi dostal do rúk záhadný čierny kameň, uplynuli už štyri mesiace. Štyri mesiace, čo mu skrížila cestu zlodejka Delilah Bardová. Štyri mesiace, čo zranili princa Rhya, čo padli nebezpeční Daneovci z Bieleho Londýna a štyri mesiace, čo sa kameň prepadol spolu s umierajúcim Hollandom cez trhlinu do Čierneho Londýna.

Penelope Rich: V hlavnej úlohe psy

Skutočné príbehy o výnimočných psoch v tejto knihe zaujmú každého milovníka zvierat. Zoznám sa s nebojácnou horolezkyňou Merou, so sučkou chrta Jasmínou, ktorá sa stala náhradnou mamou pre iné zvieratá, či so slávnym skejtujúcim buldogom Ottom. Prečítaj si o dobrodružstvách viac ako tridsiatich havkáčov z rôznych kútov sveta, ktorí sa vďaka svojej vernosti, talentu, inteligencii a hrdinským činom stali legendami.

Penelope Rich: V hlavnej úlohe mačky

Naši huňatí mačací kamaráti vedia prejaviť rovnakú vernosť, odvahu a talent ako ich majitelia. Prečítaj si o skvelej Tame, mačacej prednostke stanice, o pouličnej mačke Máši, ktorá zachránila odložené bábätko, a o kocúrovi Stubbsovi, ktorý sa stal starostom. V knihe nájdeš dobrodružstvá vyše tridsiatich mačiek z celého sveta – zábavných, odvážnych, múdrych – všetky sú neuveriteľné, a predsa skutočné.