Osviežujúci ostrovtip legendárnej humoristickej dvojice je späť!

Kniha Koncert pre bubon a sekeru prináša rýdzo humoristické dialógy a zopár poviedok dvojice Milan Lasica a Július Satinský. Obaja autori nimi nadväzovali na svoju tvorbu zo šesťdesiatych rokov a ich texty patria k tomu najlepšiemu, čo v slovenskej literatúre vzniklo. Napriek všadeprítomnej normalizačnej šedi a pravidelnej sérii najrozličnejších zákazov si značka L+S zachovala iskrivú nadčasovosť a dodnes pôsobí ako zázračný vodopád dokonale poskladaných slov končiacich sa v nečakaných pointách. Koncert pre bubon a sekeruobsahuje dialógy a scénky zo slávnych televíznych cyklov Bumerang a Ktosi je za dverami i niekoľkých ojedinelých rozhlasových vystúpení a zároveň predstavuje poviedky, ktoré začiatkom sedemdesiatych rokov publikovali v českom časopise Ahoj na sobotu.

Koncert pre bubon a sekeru  voľnenadväzuje na predchádzajúcu súbornú knihu  Ako vzniká sliepka, v ktorej sú sú obsiahnuté všetky autorizované verzie divadelných hier Milana Lasicu a Júliusa Satinského v chronologickom poradí, z toho Poprava sa nekoná a Ako vzniká sliepka vyšli knižne po prvý raz.

V novinke Koncert pre bubon a sekeru  tiež nájdeme texty, ktoré doteraz knižne nevyšli, ako napríklad dialóg O bezstarostnom detstve, O showbusinesse či dialóg O septembri.