Malý krok pre myšku, veľký krok pre letectvo.

Oceňovaná detská kniha Lindbergh: Dobrodružný príbeh lietajúcej myšky s nádhernými ilustráciami, inšpirovaná legendou dejín letectva, vyšla v slovenskom preklade vo Vydavateľstve SLOVART.

Kniha je debutom nemeckého autora a  ilustrátora Torbena Kuhlmanna. Autor za knihu získal Nemeckú cenu za literatúru pre mládež a niekoľko ďalších medzinárodných ocenení.

Pred mnohými rokmi žila v Hamburgu neobyčajná odvážna myška. Jedného dňa si uvedomila, že ľudský svet, v ktorom žije, začína byť nebezpečný. Všade číhajú nepriatelia – mačky a pasce na myši. Postupne miznú aj jej myšací kamaráti. Všetci sa rozhodli utiecť do Ameriky. Môže za to vynález novej mechanickej pasce. Aj ona sa rozhodne vydať na dlhú cestu cez Atlantik, no útek nie je vôbec jednoduchý – parníky a transatlantické prechody strážia mačky. Ako sa dostane do Ameriky a opäť sa stretne so svojimi priateľmi? Odvážna myška dostane skvelý nápad: Musí sa naučiť lietať! Po nociach strávených prácou na lietadle sa začína divoké dobrodružstvo. Slávnou lietajúcou myškou sa v príbehu inšpiruje malý chlapec. Nie je ním nikto iný ako Charles Lindbergh, skutočná legenda dejín letectva.                                      Knihu do slovenčiny preložila Daniela Marsinová.