Peter Kijaba: Kontraktor

Skôr ako dostal autor Peter Kijaba ponuku na uzavretie kontraktu, prešiel tvrdým výcvikom vo Francúzskej cudzineckej légii. Odkrýva tabu, tvrdé podmienky a približuje päťročný výcvik, ktorým prešiel. Časť svojej služby absolvoval na misiách v Gabone, Džibuti a na Pobreží Slonoviny. Posledných desať rokov prežil na kontraktoch v Afganistane a Iraku a dnes pracuje v Stredoafrickej republike.

Elin Hilderbrandová: Päťhviezdičkový víkend

Päťhviezdičkový víkend sľubuje príbeh o nezabudnuteľnom víkende s priateľmi – starými aj novými – ako žiadny iný. Potom, čo sa Hollis Shawovej otočí život naruby, rozhodne sa usporiadať vlastnú verziu Päťhviezdičkového víkendu – zorganizuje výlet pre najlepších priateľov z každej etapy/fázy svojho života… Čo by sa už len mohlo pokaziť?

Matthew McConaughey: Len preto

Oscarový herec a autor bestsellerov New York Times Matthew McConaughey vytvoril oduševnenú zbierku životných lekcií, ktorá čitateľom, veľkým aj malým, umožní oslavovať to, že sme plní možností. Pretože na jednu otázku, môže byť viac ako jedna správna odpoveď.

Ann Pachettová: Divadlo na Tomovom, jazere

Autorka Holandského domu Ann Pachettová nám opäť prináša bohatý a nežný príbeh, vyrozprávaný s hlbokou inteligenciou a jemnosťou, plný nádeje, ktorý je meditáciou mládeneckej lásky, manželskej lásky a životov, ktoré rodičia viedli pred narodením svojich detí.

Dexter Ford, Henry Oster: Koniar z Auschwitzu

Srdcervúce memoáre človeka, ktorý prežil holokaust, odhaľujú strašnú realitu života v Osvienčime a ako odvážny mladý chlapec napriek všetkému prežil, aby vyrozprával svoj príbeh. Koniar z Osvienčimu je srdcervúci, fascinujúci a nezabudnuteľný skutočný príbeh, ktorý zničí vašu vieru v ľudskosť… a potom ju opäť vybuduje.