Erica Jamesová: Záhrada tajomstiev

Júl 1981. V čase, keď sa celá krajina pripravuje na oslavy svadby princa Charlesa s Dianou, Libby uteká z Londýna – a od podvádzajúceho snúbenca – na vidiek Suffolku. V čarovnej záhrade Domu na stračej nôžke, navrhnutej preslávenou záhradnou návrhárkou Elfridou Ambroseovou a v známej kuchyni pratety Bess sa pokúša dať dokopy kúsky svojho života.

Mark Lipsky: Paradox

Paradox je realistický survival sci-fi triler z blízkej budúcnosti, ktorého dejová línia je založená na bizarných následkoch dilatácie času. Rozprávačom príbehu je mechanik raziacich strojov, čo sa preberá z prerušeného umelého spánku a zisťuje, že ho čaká úloha, ktorá je nad jeho schopnosti. Príbeh sa odohráva v rozsahu necelých dvoch hodín.

Ali Abdaal: Produktivita bez starostí

Myslíme si, že produktivita je o tvrdej práci a cesta k úspechu je lemovaná nekonečnou frustráciou a námahou. Ale čo ak existuje aj iná cesta? Dr. Ali Abdaal, odborník na produktivitu, odhaľuje jednoduchšiu a šťastnejšiu cestu k úspechu. Zistil, že tajomstvom úspechu nie je ťažká drina, ale dobrý pocit. Predstavuje jednoduché zmeny, ktoré vám prinesú trvalé životné uspokojenie.

Maja Lunde: Vládkyňa vetra

Maja Lunde nám tentokrát navodí pocit leta po celý rok s príchuťou slaného mora, jahôd a večného priateľstva. Tobias sa na leto ocitá na ďalekom ostrove, kde objaví tajomnú starú záhadu, ktorá otvorí minulosť plnú bolestivých tajomstiev.

Peter Wohlleben a Pierre L. Ibisch: Čo vieme o lese

Peter Wohlleben a Pierre L. Ibisch nám vo svojom spoločnom diele ponúkajú hlboký pohľad do komplexného ekosystému, odborné poznatky a neočakávané súvislosti, pričom nazerajú do budúcnosti lesa, a tým aj do budúcnosti človeka, ktorý bez lesov nemôže existovať.