Nina Lykke: Nie sme tu nato, aby sme sa zabávali

Satirický román autorky knihy V pokročilom štádiu o pozadí literárnej spoločnosti. Lykke nám naservíruje všetko, o čom sa dá povedať, že patrí do štandardného menu nórskeho literárneho festivalu v roku 2020. Sámovia, feministky v hidžábe, transrodoví ľudia, mumlajúci básnici z Kene a rady zle pripravených literárnych rozhovorov.

Natalie Haynesová: Medúzin príbeh

Natalie Haynesová obracia chápanie legendárneho mýtu o Medúze a vnáša empatiu do jedného z prvých prípadov, kedy bola žena obvinená, potrestaná a znetvorená za to, že sa stala obeťou mocného muža. Toto je príbeh mladej ženy, z ktorej sa stala príšera – až na to, že ňou v skutočnosti nikdy nebola.

Ken Follett: Výzbroj svetla

Ken Follett napísal pred tridsiatimi rokmi svoj najznámejší román Piliere zeme. V očakávanom pokračovaní série Kingsbridge sa ocitáme na úsvite novej éry výroby a priemyslu, ktorú v roku 1770 prináša vynález tkáčskeho stroja a kde pokrok naráža na tradície, triedny boj preniká do všetkých vrstiev spoločnosti a európsky kontinent sa zmieta vo vojne.

Giuliano da Empoli: Kremeľský mág

Záhadný Vadim sa stane chrbticou režimu a cárovou bábkou. Je ochotný urobiť všetko, aby sa dostal von zo systému, ktorý pomáhal budovať. Od vojny v Čečensku po ukrajinskú krízu cez olympijské hry v Soči je Kremeľský mág veľkým románom o súčasnom Rusku, ktorý odhaľuje podhubie Putinovej éry.

Sebastian Fitzek: Lovec očí

Voľné pokračovanie Zberateľa očí od kráľa psychotrilerov Sebastiana Fitzeka. Zarin Suker, jeden z najlepších očných chirurgov na svete, vedie dvojitý život. Cez deň vykonáva najkomplikovanejšie operácie ľudského oka a v noci v pivnici svojej kliniky odstraňuje ženám viečka, znásilňuje ich a doháňa svoje obete k samovražde. Podarí sa nevidiacej Aline zachrániť jeho ďalšiu obeť?