Sandy Barker: Noc v Paríži

Ako dlho sa dá utekať pred láskou? Cat sa snaží vyhnúť láske, ako sa len dá. Objedná si zájazd autobusom do mesta lásky. S novými priateľkami spoznáva romantické uličky a kaviarne Paríža, a tiež jedlá a architektúru okolitých krajín. Kým Cat predstiera, že problémy mimo dovolenky neexistujú, v parížskej uličke na ňu čaká prekvapenie, o akom sa jej ani nesnívalo… Nájde Cat odvahu a vyjde láske v ústrety?

https://www.martinus.sk/2919597-noc-v-parizi/kniha

https://www.pantarhei.sk/544845-noc-v-parizi-sandy-barker

Benjamin Graham, Jason Zweig: Inteligentný investor

Najlepšia kniha o investovaní, ktorá kedy bola napísaná. Toto klasické dielo je najdôležitejšou knihou, ktorú kedy prečítate o tom, ako dosiahnuť svoje finančné ciele. Je plná múdrych rád a skúseností. Táto kniha je určená pre skutočných investorov, nie pre špekulantov! Predaných bolo už viac ako milión výtlačkov.

https://www.pantarhei.sk/542588-inteligentny-investor-graham-benjamin-jason-zweig

https://www.martinus.sk/2833619-inteligentny-investor/kniha

TJ Klune: Zo života bábok

Každá bábka si zaslúži šancu na život. Victor žije v lesnom domčeku spolu so svojím nevlastným otcom Giom a dvoma robotickými priateľmi. Ich život by zdanlivo nemohol byť idylickejší, no žiadna idyla nemôže trvať večne. Keď sa na vrakovisku v lese nečakane objaví ešte stále živý android Hap všetko sa zmení.

https://www.martinus.sk/2895349-zo-zivota-babok/kniha

Rebecca Yarros: Možno ťa znovu stretnem

Dokážu prekročiť hranice dvoch rozdielnych svetov? Pre Izzy a Natea sú typické stretnutia v najnečakanejších chvíľach. Osud akoby stál proti nim a zdá sa, že načasovanie nikdy nie je správne. Lenže Izzy sa cíti pri Nateovi tak ako pri nikom inom. Pre Natea je Izzy to jediné dobré, čo ho v živote stretlo. O mnoho rokov neskôr v nich emóciami nabité stretnutie prebudí staré city. Nevypovedané slová a potláčané city vytvárajú medzi nimi čoraz väčšie napätie. Podarí sa im ovládnuť vzájomnú vášeň alebo sa zmení na tikajúcu bombu, ktorá zničí všetko naokolo?

https://www.pantarhei.sk/548016-mozno-ta-znovu-stretnem-rebecca-yarros

https://www.martinus.sk/search?q=yarros+mo%C5%BEno

Esme Higgs, Jo Cotterill: Partička zo stajne Hviezda

Hravé poníky, nečakané kamarátstva a záhada, v ktorej pôjde o život. Po náhlom odchode mamy sa 11-ročná Summer s otcom presťahujú do iného mesta. V novej škole jej chýbajú starí kamaráti, až kým sa nedá do reči s Jessie, ktorá je rovnako zbláznená do koní ako ona. Spoločne sa vydajú do stajne Hviezda, kde ich okrem prvých jazdeckých skúseností čaká aj vyšetrovanie únosu fľakatosivej kobylky Luny… Podarí sa im ju zachrániť?

https://www.martinus.sk/2914953-particka-zo-stajne-hviezda/e-kniha